Mehmet Çifçi Boğaziçi Anı Fotoğrafı 1
Mehmet Çifçi Profil Fotğrafı

Mehmet Çifçi

• Ankara

• 2018 Boğaziçi Üniversitesi (İnşaat Mühendisi)

• 2018 - 2024 Android ve Web Geliştirici

Hakkımda

Ankara'nın Haymana ilçesine bağlı Yaprakbayırı Köyü'nde doğdum ve çiftçi bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm. 19 yaşına kadar aile işinde çiftçilik yaptım. İlkokul eğitimimi köyümde tamamladıktan sonra, devletin sunduğu parasız yatılı imkanı ile ortaokul ve lise eğitimimi 7 yılda bitirdim. Üniversite hayatım Boğaziçi Üniversitesi'nde geçti ve burada önce 4 yıl dil eğitimi aldım, ardından İnşaat Mühendisliği bölümünü 6 yılda tamamladım.

2018 yılında mezun olduktan sonra inşaat mühendisi olarak iş aradım, fakat alanımda iş bulamayınca kendimi teknoloji alanında geliştirmeye karar verdim. Hem Android Geliştirici hem de Web Geliştirici olarak yeteneklerimi artırdım.

Kişisel özelliklerim arasında arkadaş canlısı olmam ve karşımdakine değer vermem öne çıkar. 2014 yılından bu yana iletişim ve ekonomi alanlarında yoğun incelemeler ve araştırmalar yaparak bu konularda genellikle bir gözlemci rolü üstlendim. İnsanları ve toplumu bu iki önemli konu üzerinden anlamaya çalışıyorum. Her zaman ülkeme ve insanlığa faydalı olmayı ilke edinmiş bir felsefeye sahibim.